Každá firma potrebuje riešiť rôzne problémy a výzvy pomocou serverovej technológie. V tomto článku vás budeme oboznamovať s vecami, o ktorých možno ani neviete, že vám ANAFRA dokáže pomôcť. Tento článok je presne ako vy, ako my. Jeho cieľom je neustále sa rozvíjať, zlepšovať sa a prispôsobovať sa vašim potrebám a tomu, čo sa práve deje.

Či už ste súkromná osoba, nadšenec do serverov, stredne veľká firma alebo korporácia s miliardovými obratmi, či už ste štátny orgán, IT spoločnosť, škola alebo výrobná firma, skôr či neskôr príde čas riešiť servery a IT infraštruktúru. Preto by sme vám radi otvorili dvere do zákulisia a ukázali vám, čo vieme a s čím vám radi pomôžeme.

Kompletné serverové riešenia

ANAFRA počas svojej činnosti na trhu spolupracovala na mnohých projektoch a vždy sme sa naučili niečo nové, niečo, čo fungovalo oveľa lepšie. Táto metóda nás priviedla k tomu, že keď budeme tento úspech duplikovať, môže z neho ťažiť každá firma a každý, kto má záujem o funkčné overené riešenie.

Ako bolo uvedené na úvod, tento článok sa bude vyvíjať a atakovať nové výzvy a nové potreby IT infraštruktúry a serverových technológii.

Cold storage pre zálohovanie dát

Supermicro SSG-6039P-E1CR16L

Tento server je veľmi obľúbeným riešením pre zálohovanie dát pre stredné a väčšie firmy a niet divu. Vďaka možnosti osadenia až 224 TB hrubej kapacity vo forme 3,5" pevných diskov a osadenia dvoch procesorov Intel Xeon Scalable a až 2 TB operačnej pamäte si užíva svoju slávu. Najbežnejšou konfiguráciou je potom 2x Intel Xeon Silver 4110, 32 GB RAM a 8x 10 TB HDD s možnosťou ďalšej škálovateľnosti.

Vysokokapacitný storage pre ukladanie dát

Supermicro SSG-6049P-E1CR60L

60-pozíčny úložný server vhodný pre osadenie diskov s maximálnou dostupnou kapacitou dokáže zabezpečiť vyváženie zaťaženia jednotlivých diskov aj pri ukladaní veľkých objemových dátových blokov v rádoch terabajtov. Je vhodný aj pre ukladanie dát s viacnásobným sekvenčným zápisom. Vďaka širokej škále možností pre pripojenie do vášho súčasného siete je to presne ten chýbajúci kúsok skladačky.

Redundantný databázový server

Supermicro SYS-1028R-WTR

Tento server je určený pre malé a stredné firmy, kde môže bežať niekoľko databáz s celkovou kapacitou stoviek GB. Redundantný zdroj vrátane SSD diskov v RAID 1 vám zaručí, že nepriídete o vaše dáta a kontinuálny prevádzku. Najčastejšie predávaný databázový server je s procesormi série Intel E5 a 64 GB RAM s možnosťou budúceho rozšírenia a rýchlymi R/W-intenzívnymi SSD diskami pre potreby vašej databázy. 2x 1 gigabitový Ethernet a dedikované IPMI vám zaručia konektivitu s možnosťou kontroly všetkých dát a stavu servera.

Kompaktný server, inak nazývaný IoT riešenie

Supermicro SYS-E100-9S-E

Malý, ale šikovný. To je správny výraz pre kompaktné servery určené predovšetkým pre IoT riešenia. Tieto malé servery sa nachádzajú na okraji siete a pripájajú inteligentné senzory alebo iné zariadenia do cloudu cez bezdrôtové alebo miestne siete (napr. LAN, WiFi, 4/5G, Zigbee a RF). IoT brány sú postavené na otvorenej architektúre a umožňujú užívateľom bezpečne spájať, zdieľať a filtrovať údaje pre následnú analýzu. To všetko s ľahkosťou zabezpečuje procesor Intel i5-7300U alebo procesory série E3-1200 v6 s možnosťou osadenia až 32 GB RAM a úložného priestoru elegantne riešeného vo forme m.2 SSD disku. Tento mini server disponuje 2x 1GbE porty a možnosťou osadenia mini-PCIe rozširujúcou kartou.

Server pre ukladanie záznamov kamery systému

Supermicro SSG-6029P-E1CR12T

Popularita serverov pre kamery postavených na Supermicro je na vzostupe a zákazníci majú mnoho požiadaviek, vo väčšine prípadov je to robustný 2U rack s dvanástimi pozíciami pre 3,5" pevné disky a škálovateľným výkonom vďaka možnosti osadenia dvoch procesorov a až 2 TB operačnej pamäte je to obľúbené riešenie našich zákazníkov.

Supermicro SSG-6049P-E1CR24L

Po osadení dvoma Intel Xeon Scalable procesormi a zaplnení 24 pozícii vysokokapacitnými serverovými diskami je táto zostava vhodná pre ukladanie záznamov z kamerových systémov alebo ukladanie surových obrazových údajov. Pre ukladanie nahrávok zo 100 – 150 kamier vo FullHD postačuje 24 GB operačnej pamäte a 2x 8-jadrový CPU. Podľa potreby je možné doplniť grafickú kartu pre výstup na zobrazovacie monitory.

Ďalšie riešenia budú postupne pribúdať. Máte nápad na riešenie pre vás? Napíšte nám.