O nás


Prijímame zodpovednosť za vaše IT 

Od roku 2006 prijímame zodpovednosť za Vaše IT. Zameriavame sa predovšetkým na serverové technológie a poskytovanie cloudových služieb. Sme integrátorom serverových technológií Supermicro, ASUS a ASRock Rack a distribútorom vendor-unlocked technológií ako TYAN či Gigabyte v Česku, na Slovensku, v Poľsku, Maďarsku a USA. Nielen tieto partnerstvá, ale aj dlhoročné skúsenosti s prevádzkou a správou IT technológií nám umožňujú poskytovať aj IT outsourcing. Staráme sa o IT našich zákazníkov zo súkromnej aj štátnej sféry v celej Európe. V Rožnove pod Radhoštěm sme tiež novo postavili vlatné Tier III datacentrum, kde sa môžeme ešte efektívnejšie starať o vaše IT od A po Z

Máme viac ako 70 kmeňových zamestnancov a sme Vám k dispozícii hneď v niekoľkých lokalitách, a to v Prahe, Rožnove pod Radhoštěm, Katowiciach, Trnave, Budapešti a Norfolku vo Virgínii. 

 

Máme spokojných zákazníkov a dlhodobo udržateľne rastieme 

 • Poskytujeme maximálnu predpredajnú podporu 
 • Rýchle vybavovanie požiadaviek zákazníka 
 • Dodávka špičkového riešenia na kľúč 
 • Neustály rozvoj pracovníkov 

 

Prečo spolupracovať so spoločnosťou ANAFRA?  

 1. Máme viac ako 15 rokov skúseností a dôvery 
  1. Dodávame ročne 1 000+ fyzických serverov  
  2. Rozšírené záruky s dostupnosťou 24/7 poskytujeme na 1 000+ serverov  
  3. Na našej cloudovej infraštruktúre poskytujeme služby pre 5 000+ zákazníkov  
  4. Staráme sa o 3 000+ TB dát našich zákazníkov 
 2. Vždy sa máte na koho obrátiť 
 3. Zistíme Vaše potreby a navrhneme správne riešenie 
 4. Sme systémovým integrátorom serverových technológií Supermicro, ASUS a ASRock Rack 
 5. Dlhodobo budujeme silné vlastné zdroje a know-how 
 6. Prevádzkujeme vlastnú cloudovú infraštruktúru na našom hardware 
 7. Nebojíme sa riešení na mieru a špecifických realizácií hostingových služieb 
 8. Zakladáme si na včasnom a kvalitnom vybavení všetkých požiadaviek 
 9. Neustále rozvíjame našich pracovníkov a dodávame špičkové riešenie, či už sa jedná o hardvér, alebo služby 
 10. Uspokojujeme náročné potreby zákazníkov z celej Európy a sveta

Našich zákazníkov nájdete po celom svete

 


Moderní datacentra

Všetka naša technológia je umiestnená v moderných dátových centrách v Prahe a Brne. Tie sú napájané z viacerých nezávislých elektrických vetiev a i v nepravdepodobnom prípade výpadku sú všetky energetické potreby pokryté výkonnými záložnými batériami a dieselovými motorgenerátormi zaručujúcimi minimálne 24hodinovú prevádzku bez akéhokoľvek vonkajšieho zásahu. Centrá majú presne stanovenú prevádzkovú teplotu, ktorá je zaistená robustným klimatizačným systémom. Využíva sa niekoľko nezávislých chladiacich okruhov. Ideálne chladenie technológií je založené na systéme teplých a studených uličiek.


Bezpečnosť na prvom mieste

Bezpečnosť strojov je zaistená uzamknutými rozvádzačovými skriňami a obmedzeným prístupom do serverovne. Všetky priestory sú nonstop monitorované kamerovým systémom. V prípade vzniku požiaru sú priestory chránené plynovým hasením FM-200. Pokiaľ dôjde k technickým ťažkostiam, je možné okamžite kontaktovať technickú podporu, ktorá je umiestnená priamo u serverovní a je schopná Vám akokoľvek vzdialene pomôcť. Konektivita je zaistená niekoľkými linkami ako do zahraničia, tak do uzla NIX a SIX. Všetku konektivitu zaisťujú technológie firmy CISCO, ktorá je v tomto obore celosvetovou jednotkou.


Monitoring stavu datacentra

Pre zaistenie bezproblémovej a spoľahlivej prevádzky je potrebné neustále monitorovať jej stav. Neustále sledujeme dostupnosť, zaťaženie sieťovej komunikácie, procesor, pamäte, teplotu jednotlivých hardwarových prvkov, stav pevných diskov a ďalšie dôležité parametre. Tieto získané informácie nám umožňujú predchádzať vzniku problémov a pomáhajú maximalizovať dostupnosť nami poskytovaných služieb. Najdôležitejšou časťou akýchkoľvek služieb sú dáta. Tie Vaše uložíme na dátové úložisko, kde budú uložené zároveň na niekoľkých diskoch a zálohované i niekoľkokrát denne, v závislosti na svojej kritickosti.