O nás


Už počas štúdií po dlhoročných skúsenostiach so správou univerzitnej siete, prevádzkovaním systému na zdieľanie dát a webových portálov, založili dvaja nerozluční nadšenci v roku 2006 firmu ANAFRA s.r.o. Hlavným cieľom v dobe prudkého rozvoja a zrýchľovania internetu v Česku bolo ponúknuť zákazníkom spoľahlivý webhosting, domény a tvorbu webových aplikácií a služieb.

Postupne sa činnosť rozšírila o predaj profesionálneho hardvéru, ktorý je nedielnou súčasťou každej IT infraštruktúry.

S modernizáciou prostredia internetových služieb a snahou ponúknuť ekonomicky efektívne riešenie, sme zákazníkom okrem bezpečného housingu ich technológie ponúkli outsourcing formou dedikovaných a virtuálnych serverov vrátane cloudu, ktoré umožňujú doposiaľ nevídanú flexibilitu parametrov bez akýchkoľvek starostí o hardvér samotný.

Po dlhoročnej spolupráci sme sa v roku 2010 stali oficiálnym Českým partnerom spoločnosti Supermicro, ktorá je renomovaným výrobcom profesionálneho hardvéru. Dnes sme jediným autorizovaným systémovým integrátorom týchto technológií pre Českú republiku, ktorý mimo iné realizuje komplexný návrh a dodávku sieťovej infraštruktúry a dátové centrá na kľúč s možnosťou následnej správy.

Moderní datacentra

Všetka naša technológia je umiestnená v moderných dátových centrách v Prahe a Brne. Tie sú napájané z viacerých nezávislých elektrických vetiev a i v nepravdepodobnom prípade výpadku sú všetky energetické potreby pokryté výkonnými záložnými batériami a dieselovými motorgenerátormi zaručujúcimi minimálne 24hodinovú prevádzku bez akéhokoľvek vonkajšieho zásahu. Centrá majú presne stanovenú prevádzkovú teplotu, ktorá je zaistená robustným klimatizačným systémom. Využíva sa niekoľko nezávislých chladiacich okruhov. Ideálne chladenie technológií je založené na systéme teplých a studených uličiek.

Bezpečnosť na prvom mieste

Bezpečnosť strojov je zaistená uzamknutými rozvádzačovými skriňami a obmedzeným prístupom do serverovne. Všetky priestory sú nonstop monitorované kamerovým systémom. V prípade vzniku požiaru sú priestory chránené plynovým hasením FM-200. Pokiaľ dôjde k technickým ťažkostiam, je možné okamžite kontaktovať technickú podporu, ktorá je umiestnená priamo u serverovní a je schopná Vám akokoľvek vzdialene pomôcť. Konektivita je zaistená niekoľkými linkami ako do zahraničia, tak do uzla NIX a SIX. Všetku konektivitu zaisťujú technológie firmy CISCO, ktorá je v tomto obore celosvetovou jednotkou.

Monitoring stavu datacentra

Pre zaistenie bezproblémovej a spoľahlivej prevádzky je potrebné neustále monitorovať jej stav. Neustále sledujeme dostupnosť, zaťaženie sieťovej komunikácie, procesor, pamäte, teplotu jednotlivých hardwarových prvkov, stav pevných diskov a ďalšie dôležité parametre. Tieto získané informácie nám umožňujú predchádzať vzniku problémov a pomáhajú maximalizovať dostupnosť nami poskytovaných služieb. Najdôležitejšou časťou akýchkoľvek služieb sú dáta. Tie Vaše uložíme na dátové úložisko, kde budú uložené zároveň na niekoľkých diskoch a zálohované i niekoľkokrát denne, v závislosti na svojej kritickosti.