Každá firma potrebuje serverovou technológiou riešiť rôzne problémy a výzvy. V tomto článku Vás budeme zoznamovať s vecami, s ktorými ste možno ani nevedeli, že dokáže Anafra pomôcť. Tento článok je presne ako Vy, ako my. Jeho účelom je sa neustále vyvíjať, zlepšovať a prispôsobovať Vašim potrebám a tomu, čo sa práve deje.

Nech už ste súkromník, serverový nadšenec, stredne veľká firma alebo korporát s miliardovými obratmi, nech už ste štátny orgán, IT spoločnosť, škola alebo výrobná firma, skôr či neskôr nastane nutnosť riešiť servery a IT infraštruktúru. Preto by sme Vám radi otvorili dvere do zákulisia a ukázali Vám, čo dokážeme a s čím Vám radi pomôžeme.

Kompletné serverové riešenie

Anafra v priebehu svojej činnosti na trhu spolupracovala na mnohých projektoch a vždy sme sa naučili niečo nového, niečo čo fungovalo oveľa lepšie. Táto metóda nás priviedla k tomu, že keď budeme tento úspech duplikovať, môže z nej ťažiť každá firma a každý, kto má záujem o funkčné overené riešenie.

Ako bolo skôr povedané v úvode, tento článok sa bude vyvíjať a atakovať nové výzvy a nové potreby IT infraštruktúry a serverových technológií.

Cold storage na zálohovanie dát

Supermicro SSG-6039P-E1CR16L

Tento server je veľmi obľúbeným riešením na zálohovanie dát pre stredné a väčšie firmy a nie je divu. Vďaka možnosti osadenia až 224 TB surovej kapacity v podobe pevných 3.5" diskov a osadenia dvoch Intel Xeon Scalable procesorov a až 2 TB operačnej pamäte si užíva svoju slávu. Najčastejšia konfigurácia je potom 2x Intel Xeon Silver 4110, 32 GB RAM a 8x 10 TB HDD s možnosťou ďalšej škálovateľnosti.

Vysokokapacitný storage na ukladanie dát

Supermicro SSG-6049P-E1CR60L

60 polohový Storage server vhodný pre osadenie diskmi s maximálnou dostupnou kapacitou dokáže zaistiť vyváženie záťaže jednotlivých diskov a to i pri ukladaní vysoko objemových dátových blokov v rádoch terabytov. Je vhodný tiež pre multisekvenčné ukladanie dát s mnohonásobným zápisom. Vďaka širokej škále možností pre pripojenie do vašej stávajúcej siete je to presne ten chýbajúci článok skladačky.

Redundantný databázový server

Supermicro SYS-1028R-WTR

Tento server je určený pre malé a stredné firmy, kde môže bežať niekoľko databáz naraz o celkovej kapacite stoviek GB. Redundantný zdroj vrátane SSD diskov v RAID 1 Vám zaručí, že neprídete o Vaše dáta a kontinuálnu prevádzku. Najčastejšie predávaný databázový server je s procesormi rady Intel E5 a 64 GB RAM s možnosťou budúceho rozšírenia a rýchlymi R/W-intensive SSD diskmi pre potreby vašej databázy. 2x 1 gigabit a dedikovaný IPMI vám zaručia konektivitu s možnosťou kontroly všetkých dát a stavu serveru.

Compact server čiže IoT riešenie

Supermicro SYS-E100-9S-E

Malý, ale šikovný. To je správny výraz pre Compact servery určené najmä pre IoT riešenie. Tieto malé servery sa nachádzajú na okraji siete a pripojujú inteligentné senzory alebo iné zariadenia ku cloudu cez bezdrôtové alebo miestne siete (napr. LAN, WiFi, 4/5G, Zigbee a RF). Brány IoT sú postavené na otvorenej architektúre a umožňujú užívateľom bezpečne zlučovať, zdieľať a filtrovať dáta pre následnú analýzu. To všetko s ľahkosťou zaisťuje procesor Intel i5-7300U alebo procesory rady E3-1200 v6 s možnosťou osadenia až 32 GB RAM a úložný priestor je elegantne vyriešený formou m.2 SSD disku. Tento mini server disponuje 2x 1GbE portmi a možnosťou osadenia mini-PCIe rozširujúcou kartou.

Server pre ukladanie záznamov kamerového systému

Supermicro SSG-6029P-E1CR12T

Obľuba kamerových serverov postavených na Supermicru je na vzostupe a zákazníci majú mnohé požiadavky, vo väčšine prípadov je to robustný 2U chassis s dvanástimi pozíciami pre pevné 3.5" disky a škálovateľným výkonom vďaka možnosti osadenia dvoch procesorov a až 2 TB operačnej pamäte je to obľúbené riešenie našich zákazníkov.

Supermicro SSG-6049P-E1CR24L

Po osadení dvoma Intel Xeon Scalable procesormi a zaplneniu 24 pozícií vysokokapacitnými serverovými diskmi je táto zostava vhodná pre ukladanie záznamov z kamerových systémov alebo ukladanie surových obrazových dát. Pre ukladanie nahrávok zo 100 – 150 kamier vo FullHD postačí 24 GB operačná pamäť a 2x 8 core CPU. Podľa potreby je možno doplniť grafickú kartu pre výstup zobrazovacích monitorov.

Ďalšie riešenia budú postupne pribúdať. Máte nápad na riešenie pre vás? Napíšte nám.