Náš tím sa 11. 10. 2019 zúčastnil Supermicro konferencie usporiadanej v Berlíne. Supermicro pozvalo odborníkov zo svojich Amerických i Európskych radov, aby viac než 600 zúčastneným Supermicro partnerov, vrátane ANAFRA tímu, odhalili novinky.

Všetci účastníci boli privítaní prezidentom Európskej divízie Supermicro, pánom Perrym Hayesem, ktorý v číslach zhrnul rast spoločnosti ako za posledný rok, tak v historickej rovine. Následne slovo prevzal Vik Malyala, aplikačný inžinier a business developer pre Supermicro, ktorý pohovoril o neustále sa vyvíjajúcej infraštruktúre dátových centier, nových optimalizačných platformách a smeru, ktorým chce Supermicro napomôcť životnému prostrediu v rámci svojho programu We keep IT green. Na čo naviazali páni Don Clegg zo San Jose, senior viceprezident celosvetového obchodného tímu a Michael McNerney, viceprezident marketingu, aby odhalili nové stratégie pre šetrenie zdrojov a odbremenenie nátlaku na životné prostredie neustále rastúcim počtom datacentier po celom svete.

 

Nasledoval drobný coffee break a po ňom sa prednášky rozdelili do troch sál, kde experti z celého sveta hovorili o celom rade noviniek v rôznych odvetviach technológií od storage systémov cez portfólio GPU systémov pre bežné transkódovanie signálu po komplexné výpočtové servery pre AI a neurónové siete a došlo i na kompletné dátacentrové infraštruktúry. Účastníci si mohli vypočuť a dokonca i vyfotiť tiež novinky z portfólia blade a twin architektúry. Supermicro pozvalo taktiež partnerov zo spoločností ako sú Intel, Canonical, Pansas, Western Digital alebo Red Hat.

 

V medzičase vystúpil Sheshaprasad Krishnapura, Intel CTO, od ktorého zaznela veľmi zaujímavá informácia — niekoľko veľkých datacentier Intelu je kompletne naplnených Supermicro Blade infraštruktúrou, ako ideálnym riešením pre úsporu zdrojov a maximálny výpočtový výkon. Bolo teda príjemným prekvapením, že Intel a Supermicro spolupracujú v takto rozsiahlej miere. Pozornosť venoval i novému trendu a vývoju disagregovaných serverov, kde sú časti serveru modulárne, čo opäť prináša ako finančné úspory, tak redukciu uhlíkovej stopy a tiež odpadu.

Prednášajúci experti sa tiež venovali rozvoju edge computing a účastníci mali možnosť si vypočuť o rozvoji 5G sietí, chytrých miest a stále sa prehlbujúcej potrebe po IoT technológii. Záverom samozrejme pre fanúšikov technológií AMD nesmela chýbať prednáška o tejto stále obľúbenejšej serverovej platforme postavenej na procesoroch AMD EPYC ROME. Každý mal tiež priestor voľne pohovoriť i s tými najviac vyťaženými osobami z vedenia Supermicro a načerpať veľa know-how a inšpirácie.

V prípade záujmu o viac informácií, ktoré sú vskutku extenzívne, sa obráťte na svojho obchodníka a spýtajte sa, čo Vás zaujíma.