Ako rastie digitálne prostredie, rastú aj neštruktúrované dáta, a to bezprecedentným tempom. Od dokumentov a obrázkov po obsah sociálnych médií a mnoho ďalších dát sa zvládnutie tohto digitálneho prílevu stalo veľkou výzvou pre organizácie všetkých veľkostí. Qumulo stojí v čele tejto novej éry a ponúka riešenie novej generácie pre zjednodušenie ukladania a správy neštruktúrovaných dát. S inovatívnymi a flexibilnými možnosťami nasadenia umožňuje Qumulo podnikom využívať svoje dáta, či už sú kdekoľvek (vo vašom dátovom centre, na edge-based virtuálnych strojoch či v public cloude: AWS, Azure, a/alebo GCP) a zaistiť tak dostupnosť, bezpečnosť a efektivitu v svete, ktorý je stále viac riadený informáciami a dátami.

Globálne množstvo neštruktúrovaných dát rastie exponenciálne a od vzniku virtualizácie a prvého iPhone má tento trend vzostupnú tendenciu. V posledných rokoch s príchodom big data, software-defined storage a neskôr ML, AI a autonómnych vozidiel tento trend neustupuje – práve naopak. Odhaduje sa, že v roku 2025 bude naprieč (nielen) firemnými dátami až 175 Zettabytov neštruktúrovaných dát. Rastie teda aj potreba s týmito dátami efektívne pracovať.

Qumulo file storage v spolupráci so servermi Supermicro ponúka organizáciám všetkých veľkostí novú cestu, ako zjednodušiť ukladanie a správu neštruktúrovaných dát, a to kdekoľvek.

Rozsiahly výber hardvérových platforiem Supermicro, vrátane vysoko výkonných all-NVMe a ekonomicky výhodných hybrid-NVMe serverov, umožňuje softvéru Qumulo poskytnúť flexibilný základ, ktorý vytvára možnosti nasadenia on-premise, v cloude i na Edge. Prístup spoločnosti Qumulo, zameraný na softvér, dáva zákazníkom slobodu ukladať, spravovať a používať svoje neštruktúrované dáta kdekoľvek, kde ich potrebujú.

Datová platforma Qumulo poháňaná spoločnosťou Supermicro poskytuje modernú infraštruktúru pre dátovo orientované pracovné zaťaženia. Qumulo ponúka spoľahlivý a vysoko výkonný prístup k dátam na urýchlenie kreativity a spolupráce, ako aj robustné riadenie, skladovanie a ochranu obsahu na úrovni HD, 4K alebo 8K, naprieč lokálnymi a cloudovými prostrediami. Súborový systém Qumulo je navrhnutý tak, aby poskytoval podporu a prehľad pre miliardy súborov s jednoduchou škálovateľnosťou a umožňoval rýchly rast a rozšírenie.

Čo Qumulo prináša?

Škálovanie bez obmedzení: Stovky uzlov, miliardy súborov a exabyty kapacity v jednom názvovom priestore.
Výkon: Urýchlite pracovné zaťaženia inteligentnou cache s prednačítavaním pomocou strojového učenia.
Maximálna rýchlosť vďaka NVMe: Optimalizované pre maximalizáciu výkonu a kapacity na serveroch Supermicro.
Viditeľnosť: Sledujte analytické údaje v reálnom čase – pre lepší prehľad a lepšie plánovanie kapacity.
Bezpečnosť: Automatická ochrana pre viacero nájomníkov s šifrovaním a podporou overovania naprieč rôznymi protokolmi.
Integrácia: Automatizujte pracovné postupy a integrujte s akýmkoľvek systémom pomocou rozsiahlych možností REST API.
Ochrana: Prenášajte dáta medzi lokálnym úložiskom a cloudom takmer v reálnom čase bez potreby prepracovania aplikácií. Minimalizujte výpadky s DR službami, replikáciou a snímkami s takmer nulovým RPO.
Mobilita: Prenášajte dáta medzi lokálnym úložiskom a cloudom takmer v reálnom čase bez potreby prepracovania aplikácií.
Skvelá podpora: Proaktívny cloud monitoring, 24/7 podpora, veľká komunita a rozsiahla znalostná databáza. 100 % recenzentov by odporučilo Qumulo.

Skvelý výkon, minimálny TCO
all-NVMe servery poskytujú bleskové rýchlosti čítania a zápisu a vysokú priepustnosť. 1U Supermicro servery ponúkajú rozsah kapacity v prírastkoch na báze jednotlivých uzlov od 30 TB do 153 TB na uzol. Tým maximalizujú hustotu, znižujú požiadavky na energiu a chladenie a znižujú celkové náklady na vlastníctvo (TCO). Pokročilý systém Qumulo umožňuje symetricky škálovateľnú kapacitu a výkon a poskytuje reálny časový pohľad na dáta a sledovanie výkonu. Qumulo ponúka najefektívnejší a najpokročilejší súborový systém s maximálnym pomerom surovej a užitočnej kapacity, ktorá využíva 100 percent použiteľného úložiska.

Sloboda voľby
Qumulo je navrhnuté s dôrazom na flexibilitu platformy. Zákazníci Qumulo môžu znížiť náklady prostredníctvom širokého výberu hardvéru na rôznych úrovniach výkonu. SW architektúra beží na štandardnom hardvéri od spoločnosti Supermicro, ale aj iných výrobcov. Zákazníci tiež ocenia možnosť kombinovať výrobcov uzlov, napr. rozšíriť existujúcu infraštruktúru iného výrobcu novými Supermicro uzlami.

 Mám záujem o nezáväznú konzultáciu 

Osvedčené vo všetkých odvetviach

Platforma Qumulo si našla svoje uplatnenie u svetových mien spoločností a to naprieč mnohými odvetviami ako sú médiá a komunikácie, zdravotníctvo, prírodné vedy, štátna správa, vyššie vzdelávanie, technológie, energetika, finančné služby alebo výroba. Nie je div, že sa toľko zákazníkov obracia na osvedčenú kvalitu. Päť rokov po sebe bolo Qumulo vybrané ako jeden z lídrov Gartner Magic Quadrant v oblasti distribuovaných súborových systémov a objektových úložísk. V prípade záujmu si môžete prezrieť celú správu Gartner tu.

Aké sú možnosti hardvéru?

Qumulo riešenie dodávame úplne zostavené a otestované s aktivovanou licenciou. Ide o klaster štyroch serverových uzlov, čo je minimálna požadovaná konfigurácia.

Supermicro Qumulo-Ready All-NVMe Server Platform

Cluster A+ WIO 1114S-WN10RT

každý node obsahuje:

 • 1x AMD EPYC™ 7003/7002 Series procesor
 • 16 DIMM slotov; až 4TB RAM DDR4-3200MHz
 • 10x Hot-swap U.2 NVMe4/NVMe3/SATA3 plne hybridné pozície
 • 2x 10 GbE RJ45 LAN
 • 2 PCI-E 4.0 x16 (FHHL) sloty, 1 PCI-E 4.0 x16 (LP) slot
 • Integrované IPMI 2.0 + KVM s dedikovaným portom
 • Správa mimo pásma (Out-of-Band management)
 • 750W redundantné 80PLUS Platinum zdroje
 • Licencia Qumulo
 • od € 108 080 bez DPHSupermicro Qumulo-Ready Hybrid-NVMe Server Platform

Cluster ASG-1014S-ACR12N4H

každý node obsahuje:

 • 1x AMD EPYC™ 7003/7002 Series procesor
 • 16 DIMM slotov; až 4TB RAM DDR4-3200MHz
 • 12x 3.5" SAS3/SATA3 Hot-Swap pozície, 4x 2.5" 7mm U.2 NVMe Hot-Swap pozície
 • 2x 10 GbE RJ45 LAN
 • podpora RAID s Broadcom® 3916
 • 2 PCI-E 4.0 x16 (FHHL) sloty, 1 PCI-E 4.0 x16 (LP) slot
 • 800W redundantné 80PLUS Platinum zdroje
 • Licencia Qumulo
 • od € 76 852 bez DPH

 Varianty riešenia tu  

Supermicro Qumulo-Ready referenčná architektúra

Ceny Qumulo riešení v našom e-shope sú orientačné — so všetkým vám pomôže náš obchodný tím, ktorý pre vás pripraví konkrétnu ponuku prispôsobenú vášmu projektu a potrebám, neváhajte sa na nás obrátiť.

Teraz ponúkame špeciálnu akciu
Plánujete realizáciu Qumulo riešenia, ale nie ste si istí, ako to bude s výkonom a chceli by ste vedieť viac? Sme tu pre vás. Pre zákazníkov, ktorí majú vážny záujem, sme schopní zabezpečiť úplne zdarma testy výkonu vďaka nášmu partnerstvu s Qumulo.

 Požiadajte o bezplatnú konzultáciu 

Príbeh zákazníka — Hexagon mapuje zemeguľu s datovou platformou Qumulo

Hexagon, globálny líder v riešeniach digitálnej reality s obratom 4,3 miliardy dolárov, využíva senzorické, softvérové a autonómne technológie na podporu priemyslu v produktivite a efektívnosti. Hexagon zbiera a analyzuje geopriestorové údaje pomocou 20-30 lietadiel a produkuje viac ako 1 miliardu obrázkov mesačne. Takto za posledných osem rokov spracovali viac než 9 miliónov štvorcových míľ údajov a očakávajú, že v nasledujúcom roku zhromaždia viac než 48 PB údajov. Ponúkajú inteligentnú analýzu a aplikácie, vrátane testovania virtuálneho prostredia a vytvárania digitálnych dvojičiek pre priemysly ako stavebníctvo, mestské služby a ťažbu. Geopriestorová knižnica Hexagonu vzrástla z 150 GB na 160 TB denne, a partnerstvo s Qumulo poskytuje nevyhnutnú IT infraštruktúru a podporu.

Spolupráca s Qumulo a ďalšími partnermi viedla k úspechom so zákazníkmi, ako je FEMA počas COVID-19, Texas Natural Resources Information System (TNRIS) pre celoštátne zobrazenie, či Beneath the Waves na ochranu oceánov. Hexagon je pripravený riešiť urbanistické plánovanie, mimoriadne udalosti, hluk a svetelné znečistenie alebo rast populácie. Spoliehajú sa na podporu a možnosti úložiska Qumulo pre zaobchádzanie s neštruktúrovanými údajmi a smerujú k vyššej produktivite, kreatívnym obchodným modelom a zapojeniu komunity.