CUPERTINO, Kalifornia - Seagate dnes oznámil vznik strategického partnerstva so spoločnosťou Super Micro Computer, Inc., celosvetovým lídrom v oblasti výkonných a účinných serverových riešení šetrných k životnému prostrediu (green computing).

Cieľom tohto partnerstva je predovšetkým rozšíriť dostupnosť disku Seagate Pulsar SSD na celosvetovom trhu. V rámci tejto iniciatívy budú mať zákazníci spoločnosti Supermicro prístup k najnovšej generácii SSD diskov Pulsar 2. Tieto 2,5-palcové disky so SAS2/SATA3 6Gb/s rozhraním budú ponúkané až do kapacity 800 GB. Spoločnosť Seagate sa týmto krokom dostala na zoznam oficiálne ponúkaných produktov, ktoré Supermicro uvádza na svojich oficiálnych stránkach.

"Supermicro je známe predovšetkým pre svoje inovatívne technológie v oblasti serverových riešení. Technológia SSD diskov sa dostala do fázy, v ktorej sú použiteľné pre širokú škálu serverových riešení, ktoré spoločnosť Supermicro ponúka," povedal Wally Liaw, viceprezident pre medzinárodný predaj spoločnosti Supermicro. "Seagate je pre nás dlhodobým partnerom v oblasti úložných technológií, je to partner, ktorému dôverujeme, a jeho najnovšie Pulsar SSD disky predstavujú optimálne vyváženie rýchlosti, kapacity, spoľahlivosti a dostupnosti pre našu rozmanitú zákaznícku základňu značky Supermicro. Toto partnerstvo predovšetkým zjednocuje vedomosti a skúsenosti oboch strán v tejto oblasti s cieľom rozšíriť využívanie SSD technológií v priemysle."

Spoločné ciele:

  • Terénna podpora
  • Prioritná podpora a RMA (return merchandise authorization)
  • Vývoj nových komponentov
  • Spoločné školenie pre predaj a branding nových produktov
  • Spoločné informačné bulletinov
  • Prémiový partnerský webový portál Seagate "Supermicro je jedným z najväčších odberateľov SSD diskov pre serverové riešenia a ponúka zákazníkom neuveriteľnú flexibilitu pri svojich produktov a konfiguráciách," povedal Bob Griswold, viceprezident pre produktové rady spoločnosti Seagate. "Pridaním SSD diskov Seagate do produktového portfólia spoločnosti Supermicro zviditeľníme naše inovatívne priemyselné technológie a umožníme zákazníkom rýchlejšie a jednoduchšie prijatie riešení s využitím SSD diskov."

O spoločnosti Super Micro Computer, Inc.

Supermicro, lídrom v inováciách v oblasti výkonu a efektivity serverových riešení a úložných technológií, je prémiovým výrobcom najmodernejších stavebných súprav pre dátové centrá, cloudové riešenia, HPC a podnikové riešenia. Spoločnosť Supermicro je známa po celom svete vďaka svojej snahy o ochranu životného prostredia prostredníctvom iniciatívy "We Keep IT Green". Pre spoločnosť Supermicro bolo vždy dôležité navrhovať riešenia s čo najvyššou energetickou efektivitou a tak dosiahnuť maximálne úspory elektrickej energie. Pre viac informácií navštívte www.smicro.com.