Supermicro predstavuje novú radu serverov A+, ktorá ponúka riešenia založené na procesoroch AMD EPYC radu 7000. Systémy v stvíle 1U, 2U a 4U/Tower ponúkajú až 32 jadier architektúry Zen a 64 vlákien na jeden socket.

Platforma poskytuje 128 PCI-E liniek pre jedno aj dvojprocesorové konfigurácie. Je možné pripojiť až 32 NVMe SSD alebo 64 SATA/SAS diskov. Vzhľadom na veľký počet jadier sa TDP pohybuje v rozsahu 155 - 180W, pričom EPYC má pokročilý riadenie spotreby, pri ktorom sa frekvencia jednotlivých jadier prispôsobuje zaťaženiu, aby bolo CPU lepšie využité. AMD pripravilo jedinečnú konkurenčnú výhodu v podobe šifrovania obsahu operačnej pamäte, ktorého zabezpečuje bezpečnostný koprocesor PSP, ktorý podporuje hardvérovú ochranu pamäte algoritmom AES128.

V portfóliu Supermicro sú už dostupné kompletné rackmount aj tower systémy založené na jedno- a dvojsocketových základných doskách, ktoré by mali podporovať 1-4TB operačnej pamäte DDR4 2666MHz, rozhrania SATA3, SAS3 a NVMe.

Supermicro riešenia založené na procesoroch EPYC sú vhodné pre dátové centrá, HPC a Cloud Computing. Vďaka veľkému počtu jadier, väčšej šírke pásma pamäte a vysokým hodnotám I/O predstavujú ideálne riešenie pri zložitých paralelných výpočtoch a Cloud computingu. Ďalšou oblasťou, kde kombinácia Supermicro EPYC exceluje, je virtualizácia a najmä zabezpečenie virtualizovaného prostredia, ktoré prebieha na hardvérovej úrovni aj úrovni operačnej pamäte. Spolu s najnovšou radou grafík AMD radu 500 predstavujú skvelú voľbu pre aplikácie pracujúce s machine learningom, ako je sledovanie bezpečnosti siete, obchodovanie v reálnom čase a vývoj technológií pre autonómne vozidlá. Napokon, nájdu uplatnenie aj v spoločnostiach, ktoré sa zaoberajú prácou s veľkým objemom nestruktúrovaných dát a využijú možnosť inštalácie až 4TB operačnej pamäte. S novou GPU architektúrou VEGA sa v najbližšej budúcnosti počíta aj s širokým využitím vo svete virtuálnej reality.

AMD a Supermicro úspešne spolupracujú už viac ako 10 rokov. Supermicro spolupracovalo na návrhoch serverov pre AMD EPYC spolu s inžiniermi z AMD už počas finalizácie architektúry ZEN. Vďaka tomu mohlo v deň uvedenia EPYC prísť s kompletnou produktovou radou serverov, ktorá je súčasťou robustného plánu spolupráce, ktorý kombinuje to najlepšie z technických inovácií radu ZEN a hlboké znalosti problematiky serverov a úložných systémov spoločnosti Supermicro.