AMD a Supermicro spolupracujú už niekoľko krát na vývoji novej serverovej platformy a ich úspešné partnerstvo trvá už viac ako 10 rokov. Vďaka predstaveniu nového procesora EPYC od spoločnosti AMD mohli obe spoločnosti realizovať robustný plán na pokrytie celého segmentu serverového trhu, ktorý kombinuje najmodernejšie technológie a dlhoročne overenú spoľahlivosť.

Vďaka tejto spolupráci vznikli nové výpočtové riešenia s vysokou hustotou, optimalizované pre nové procesory EPYC, ktoré ponúkajú viac jadier, viac pamäťových kanálov a viac rozšírovacích slotov PCI-E ako akákoľvek predchádzajúca AMD platforma. Tieto vylepšené funkcie umožňujú dosiahnutie maximálneho výkonu na watt, škálovateľnosti a spoľahlivosti, ktoré sú nevyhnutné pre riešenie náročných výpočtov v oblasti vedy, inžinierstva, simulácie, modelovania a dátové analýzy. Široké portfólio serverov Supermicro A+ založených na procesoroch AMD EPYC, ktoré sú dnes k dispozícii vo formátoch 1U, 2U, 4U a vežových skrinkách, pomáha zákazníkom udržať si náskok na mimoriadne konkurenčnom trhu HPC a zároveň zvyšuje ekologickosť serverových technológií voči životnému prostrediu a ľuďom.

Portfólio serverov Supermicro A+ prináša najmodernejšie dostupné technológie:

  • Až 64 jadier/128 vlákien a 128 PCI-E 3.0 linek
  • Až 4 TB DDR4 pamäte v 32 DIMM slotoch
  • Hot-swap pozície pre NVMe/SAS3/SATA3 disky a sloty pre M.2 disky
  • Sieťové možnosti: 100G/40G/25G/10G/1G
  • Redundantné zdroje s účinnosťou Titanium
  • 4 duálne 180W CPU v 2U systémoch

1U A+ servery:

Umožňujú implementáciu komponentov s vysokou hustotou. Tieto servery je možné osadiť až 4 TB RAM a 10 hot-swap U.2 NVMe alebo SSD diskov. Samozrejme, existujú aj varianty s klasickými pozíciami pre 4x 3,5" pevné disky. Tieto servery sú vhodné ako high-density úložiská s dôrazom na vysoké hodnoty IOPS a prevádzku podnikových aplikácií. Varianty s nízkymi nákladmi sú vhodné najmä pre klasické web hostingové riešenia alebo prevádzku virtuálnych serverov.

2U A+ serery a 2U Ultra 24NVMe:

Vyznačujú sa ešte vyššou hustotou diskových pozícií - až 24. Sú osaditeľné až 4 výpočtovými uzlami, každý s dvoma procesormi a 2 TB RAM. To umožňuje prevádzku aplikácií, ktoré dokážu plne využiť potenciál NVMe diskov a aplikácií s vysokými nárokmi na operačnú pamäť. Varianty serverov WIO umožňujú inštaláciu plnohodnotných kariet vrátane výkonných grafických čipov. To je vhodné napríklad pre aplikácie využívajúce paralelné výpočty.

4U A+ Tower servery:

Sú určené pre zostrojenie klasických pracovných staníc, ktoré sa vďaka ich veľkej modularite dajú použiť v podnikovom prostredí rovnako ako vo vysokovýkonných zariadeniach pre náročné výpočty. Pracovné stanice s procesormi AMD s veľkým počtom jadier (až 64), možnosťou osadenia stanice s 2 TB operačnej pamäte a výkonnými grafickými kartami sú vhodné pre spracovanie údajov z CAD aplikácií.

A+ SuperBlade®:

Inovatívny produkt SuperBlade® ponúka bezkonkurenčnú hustotu výpočtových systémov. Supermicro tu využíva svoje mnohoročné skúsenosti s návrhom rackových serverov. Vďaka maximálnej optimalizácii využitia priestoru umožňuje jeden modul SuperBlade® inštaláciu až štyroch procesorov. Podpora InfiniBand host channel adapter (HCA) a SATA alebo SAS diskov. Tieto riešenia sú vhodné najmä pre inštaláciu v dátových centrách a prevádzku náročného virtuálneho prostredia. Vďaka vzájomnému prepojeniu jednotlivých blade modulov ide o bezkonkurenčné riešenie pre prevádzku high availability clustrov.