Spoločnosť Supermicro predstavila horúcu novinku v podobe all-flash NVMe 1U SuperServeru, ktorý môže byť vybavený až 36 hot-swap SSD jednotkami Samsung NGSFF NVMe. Ide o výnimočný prelom v hustote zápisu a rýchlosti ukladania dát. Tento systém dokáže pojať až 288 TB diskovej kapacity.

Je potrebné tiež poznamenať, že pre all-flash servery Supermicro používa štandardné rozhranie SSD diskov typu U.2, ktoré sa oproti klasickému rozhraniu M.2, ktoré poznáme z desktopu, líši predovšetkým konektorom uľahčujúcim hot-swap pripojenie a odpojenie diskov v serveri.

Technológia NVMe bola vyvinutá tak, aby poskytovala najnižšiu latenciu a ponúka rýchlejší výkon pre ukladanie dát CPU pre pokročilé výpočty. Supermicro ako líder na trhu už od začiatku tejto technológie presadzovalo jej čo najjednoduchšiu implementáciu do vlastnej serverovej architektúry a do budúcnosti s NVMe počíta ako s plnohodnotnou náhradou pre staršie typy úložísk. Taktiež vďaka týmto technológiám si Supermicro udržuje vedúce miesto medzi výrobcami úložných systémov s vysokou hustotou zápisu a nízkou latenciou.

Na tvorbe tohto riešenia sa úzko podieľala aj spoločnosť Samsung, ktorá svoje NGSFF NVMe SSD vyvíjala a testovala v úzkej spolupráci s Supermicro. Vďaka tomu tieto systémy dosahujú vysokú stabilitu a sú teda vhodné pre podnikové systémy a náročné 1U riešenia. Do budúcnosti sa počíta aj s ich použitím v štandardných serverových riešeniach, pretože táto technológia má vysoký potenciál a jej vývoj je veľmi dynamický. Momentálne ide však o najvýkonnejší systém s bezkonkurenčnou hustotou zápisu a systém určený pre aplikácie vyžadujúce čo najvyššie hodnoty IOPS.

Nový 1U NVMe server je samozrejme založený na najnovšej technológii Intel Xeon Scalable a môže byť teda vybavený dvoma procesormi LGA 3647 a je možné ho osadiť 24 DIMM modulmi. Samozrejmosťou je už redundancia chladenia, napájacieho zdroja a v neposlednom rade aj manažment pre vzdialené zapnutie/vypnutie servera.

Tento inovatívny high-end systém s 1U flash NVMe je najnovším doplnkom rozsiahleho portfólia špičkových úložných serverov spoločnosti Supermicro a produktových radov JBOD. Vďaka ponukám 1U, 2U, 3U a 4U, ktoré obsahujú tiež NVMe riešenia, špičkové riadiče SAS3 RAID alebo HBA, ponúka spoločnosť Supermicro najširší výber produktov pre ukladanie dát, ktoré spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky zákazníkov. Ak máte akékoľvek otázky alebo Vás len k týmto serverom niečo zaujíma, nebojte sa na nás obrátiť, tím ANAFRA je Vám k dispozícii.