Spoločnosť Supermicro vyrástla zo startupu v Silicon Valley na viacmiliardovú korporáciu a dostala sa na zoznam Fortune 1000. Od svojho založenia ako dodávateľa vedúcich podnikových riešení pre serverové a dátové centrá preukazuje pozoruhodný a konzistentný rast už štvrťstoročie. Za posledných 10 rokov dosiahol Supermicro šesťnásobný rast tržieb a od svojho založenia vykazoval zisk.

Od svojho založenia v San Jose v roku 1993 Supermicro priekopníči v riešeniach, ktoré smerujú k zníženiu emisií a ochrane životného prostredia. Poloha v srdci Silicon Valley umožňuje Supermicro navrhovať a vyrábať vedúce serverové a úložné produkty s vynikajúcim výkonom, kvalitou a rýchlym prijatím na trhu. Vďaka iniciatíve "We Keep IT Green®" dodáva technológie pre dátové centrá s maximálnou hustotou, optimalizáciou a energetickou efektívnosťou, ale navrhuje aj riešenia, ktoré šetria elektrickú spotrebu a znižujú elektronický odpad, pričom šetria finančné prostriedky zákazníka a maximalizujú Celkové náklady na životné prostredie (Total Cost to the Environment).

"V posledných pár desaťročiach si Supermicro vybudovalo extrémne silný základ pre rýchly rozvoj a rast a očakávame, že budeme aj naďalej krok vpred vďaka našim inovatívnym riešeniam," povedal Charles Liang, riaditeľ a generálny riaditeľ spoločnosti Supermicro. "Svet sa smeruje k 5G a firmy čoraz viac využívajú umelej inteligencie, strojového učenia a cloudových aplikácií, pričom priemysel žiada viac a kvalitnejšie riešenia s vysokými výpočtovými požiadavkami, najmä v dátových centrách. V spoločnosti Supermicro nás Green Computing vedie k technologickému pokroku a rastu nášho podnikania."

S viac ako dvoma miliardami dolárov obratu a päťnásobným rastom za posledných šesť rokov je Supermicro najrýchlejšie rastúcou IT firmou na svete a 18. najrýchlejšie rastúcou firmou všeobecne podľa rebríčka Fortune Magazine. Je tiež členom Fortune 1000 - 1000 najväčších amerických korporácií.

Supermicro je svetovým lídrom v oblasti výkonných a výnosných serverových technológií a inovácií. Vyvíjame a poskytujeme "green computing" od A do Z pre dátové centrá, cloudové výpočty, firemné IT, veľké dátové aplikácie, HPC a vstavané riešenia. Naše riešenia sa pohybujú od kompletných serverov a úložísk, blade a pracovných stanicí až po kompletné zložené stojany, sieťové zariadenia, softvér na riadenie serverov a technickú podporu a služby. Ponúkame vysoký stupeň flexibility a prispôsobiteľnosti pre našich zákazníkov. Veríme, že najširší výber serverových konfigurácií, z ktorých si zákazník môže vybrať optimálne riešenie, ktoré vyhovuje jeho výpočtovým potrebám, je pre zákazníka najlepšou voľbou. Naše serverové systémy, podsystémy a príslušenstvo sú architektonicky navrhnuté tak, aby poskytovali spoľahlivosť, kvalitu a vysokú mieru škálovateľnosti.

Naše operácie riadime najmä z našej centrály v Kalifornii a dcérskych spoločností v Holandsku a na Taiwane. Naše serverové riešenia predávame prostredníctvom kombinácie distribútorov, vrátane predeveriteľov a systémových integrátorov. Spoločnosť ANAFRA má veľkú výsadu byť jedným z týchto systémových integrátorov.

Supermicro začalo svoje operácie v roku 1993 a odvtedy vždy dosahovalo zisk. Želáme Supermicrou všetko najlepšie, veľa budúcich úspechov a ďakujeme im za spoluprácu a kvalitné produkty.