Inovátor v oblasti serverových riešení, spoločnosť Supermicro, oznámila podporu dlho očakávaného, nového serverového operačného systému Windows Server 2012 od spoločnosti Microsoft.

Supermicro SuperServer a SuperStorage riešenia ponúkajú výhody v podobe dlhodobého zníženia nákladov, vysokého výkonu, vysoko dostupnosti a širokého portfólia možností pri zostavovaní serverov na mieru. Tieto servery sú navrhnuté s ohľadom na zníženie celkových prevádzkových nákladov prostredníctvom účinných zdrojov, pokročilého chladenia a úsporných procesorov radu Intel Xeon E5-2600.

S softvérom Windows Server 2012 ponúka Supermicro kompletnú radu riešení umožňujúcich využitie cloudových technológií. Podľa Supermicro je Windows Server Hyper-V navrhnutý pre vynikajúci výkon škálovateľných serverových riešení, ktoré zaručujú bezpečnosť poskytovaných služieb a jednoduchú správu celej infraštruktúry.

"Od naviazania strategického vzťahu si Supermicro sľubuje väčšiu spokojnosť zákazníkov s novou a výkonnou platformou pre cloudové riešenia so škálovateľnou architektúrou a jednoduchou správou," uviedol Wally Lia, viceprezident spoločnosti Supermicro. "Vďaka škálovateľným riešeniam od Supermicro a certifikovaným Windows 2012 sa naši zákazníci môžu plne sústrediť na rozvoj svojej vlastnej spoločnosti a poskytovaných služieb. Nové aplikácie boli špeciálne vyvinuté na minimalizáciu prekážok pri budovaní efektívnej infraštruktúry."

Serverové riešenia a dátové úložiská od Supermicro, certifikované pre Windows Server 2012, prinášajú zákazníkom nový SMB (Server Message Block) server, ktorý môže urýchliť už tak pokročilý systém pre cloudové riešenia, zaťaženú infraštruktúru a kritické aplikácie v podnikovom sektore. Tieto vylepšené riešenia umožňujú optimalizáciu využitia miesta v dátových centrách a celkové zníženie nákladov.