Supermicro Ultra Servery sú navrhnuté tak, aby poskytovali čo najvyšší výkon, flexibilitu a škálovateľnosť. Zákazníkom splnia tie najnáročnejšie požiadavky na moderný IT Enterprise systém.

Ultra Servery podporujú najnovšie procesory Intel® Xeon® Scalable, ktoré prinášajú oproti predchádzajúcej generácii výrazný posun vo výkone a spotrebe, čo umožňuje oveľa efektívnejší chod servera, než s predchádzajúcou generáciou Intel CPU. Jednou z noviniek v architektúre Intel Xeon sú technológie Intel UltraPath Interconnect (UPI) a Cross Bar, ktoré umožňujú priamu komunikáciu medzi dvomi procesormi na dvojprocesorovom serveri, čo podstatne zvyšuje výkon a dramaticky znižuje latenciu.

Supermicro Ultra Servery sú dostupné vo formátoch 1U a 2U. Podporujú až: 3 TB DDR4 2666 MHz v 24 slotoch DIMM; SATA3 s voliteľnou podporou SAS3 a NVMe pre zvýšenie šírky pásma Ultra Server Storage systémov; rôzne možnosti Ultra Riser vrátane zabudovaných sieťových portov 1G, 10GBASE-T, 10G SFP+ a 25G Ethernet; podpora doplnkových riadičov SAS 3 HW/SW RAID a ďalších slotov PCI-E 3.0. Táto rad je ideálna pre rôzne pracovné záťaže a najnáročnejšie výpočty a je ľahko konfigurovateľná pre viacero aplikačných prostredí Enterprise a dátových centier v oblasti virtualizácie, Big Data, analytických systémov a cloud computingu.

Výkon: Ultra Servery 1U/2U sú vybavené najvýkonnejšími procesormi Intel® Xeon® Scalable socketu 3647 (205W/až 28 jadier) s pamäťou až 3 TB ECC 3DS LRDIMM alebo RDIMM DDR4-2666 MHz v 24 slotoch DIMM, SATA3 s voliteľnou podporou SAS3 a NVMe pre zvýšenú šírku pásma úložného priestoru a energeticky úspornými zdrojmi typu Titanium (96%+)/Platinum (95%+).

Flexibilita: Ultra Servery 1U/2U umožňujú podnikovým IT odborníkom ľahko kvalifikovať jednu serverovú platformu, ktorá môže byť ľahko škálovateľná pre rôzne pracovné záťaže, skrátenie výpočtového času a minimalizáciu správy náhradných dielov potrebných pre nepretržitý a stabilný chod servera. Ultra Servery majú širokú škálu možností sieťovej konfigurácie (1G, 10GBASE-T, 10G SFP+, 40G a InfiniBand) a rovnako aj voliteľný výber využitia PCI-E 3.0 slotov, ktoré je možné jednoducho rozšíriť pomocou implementácie Riser kariet a prípadne osadiť potrebným riadičom alebo sieťovou kartou.

Škálovateľnosť: Ultra Servery 1U/2U sú vysoko škálovateľné a poskytujú najvyššiu možnú hustotu rozšírenia akéhokoľvek systému 1U/2U, ktorý je dnes na trhu serverových technológií k dispozícii. Ultra Servery majú podporu až 4 doplnkových kariet v 1U systémoch a až 8 doplnkových kariet v systémoch veľkosti 2U. Vďaka tomu je morálne zastarávanie servera úplne minimalizované a životnosť celej sústavy je tak úplne bezkonkurenčná.