ProcesoryV súčasnosti sú na trhu dvaja výrobcovia serverových procesorov - Intel a AMD. Intel je tradičný výrobca, ktorý má rozsiahle portfólio ponúkaných produktov, od základných – menej výkonných System on Chip riešení, až po procesory rady Xeon vhodné až do osemprocesorových systémov. Nové procesory AMD ROME sú určené predovšetkým do aplikácií, kde zákazník využije veľký počet jadier. Môže ich mať až 64 na každom procesore. Novinkou v portfóliu AMD sú System on Chip riešenia, ktoré sú vhodné do cost effective serverov.

Pokiaľ budete potrebovať poradiť s výberom vhodného procesoru, obráťte sa s dôverou na náš obchodný tím.


AMD EPYC SP3

AMD EPYC procesory určené pre aplikácie všetkých typov sa výkonom vyrovnajú najvýkonnejším procesorom od spoločnosti Intel. Sú postavené na najnovšej architektúre spoločnosti AMD s názvom ZEN, ktorá využíva nových výrobných procesov k docieleniu maximálneho výkonu. Tieto procesory často cielia na serverové riešenia pre aplikácie s potrebou vyššieho počtu jadier.

Zobrazit více

Intel 1151

Socket LGA 1151, inak tiež H4 podporuje Intel Xeon procesory radov Skylake, Kaby Lake a Coffee Lake, ktoré sú vhodné pre širokú škálu výkonovo náročných, sieťovo optimalizovaných a IoT pripravených aplikácií.

Zobrazit více


Intel 2011

Procesory pre socket LGA 2011, alebo tiež socket R, podporujú špičkovú technológiu QPI, ktorá umožňuje spojenie dvoch procesorov s minimálnou latenciou – rovnako podporujú modernú DDR4 RAM. Patria sem ako tradičné Intel Core desktopové procesory, tak i Intel Xeon serverové procesory.

Zobrazit více


Intel 2066

Procesory pre socket LGA 2066, inak tiež nazývané socket R4, podporujú DDR4 ECC RDIMM/LRDIMM pamäte. Medzi tieto procesory patria rady Skylake-X, Kaby Lake-X a Cascade Lake-X.

Zobrazit více


Intel 3647

Procesory pre moderný socket LGA 3467 podporujú 6 kanálový pamäťový ovládač, 3D XPoint DIMM pamäte, Intel Ultra Path Interconnect umožňujúci spojenie viacerých procesorov s minimálnou latenciou. Procesory z radov Bronze, Silver, Gold a Platinum sú vhodné od stredného radu serverov až po tie úplne najvýkonnejšie.

Zobrazit více