ŘadičeRadiče diskov najčastejšie zabezpečujú dáta proti zlyhaniu jednotlivých diskov RAID poľa (RAID radiča), prípadne zaisťujú, že disky vidíme aspoň v systéme (HBA radiče) a môžeme s nimi ďalej pracovať. Medzi podporovanými diskami nájdeme všetky štandardné formáty od platňových diskov, po SSD, či NVME. Voliteľným príslušenstvom je tiež batériový modul, ktorý zaistí uchovanie nezapísaných dát behom výpadku napájania.


Supermicro

Radiče od spoločnosti Supermicro využívajú Broadcom chipy, predovšetkým rad 3108 a 3008. Sú certifikované pre všetky bežne používané operačné systémy a virtualizačné nástroje. Radiče sú voliteľne dodávané i s batériovými modulmi.

Zobrazit více


Broadcom

Radiče od spoločnosti Broadcom - SAS a SATA RAID radiče pre SSD a pevné disky s možnosťou rozšírenia o batériový modul pre prevenciu straty dát v prípade výpadku napájania. Ďalšou prednosťou je podpora SNMP trapov či podpora SNMP MIB tree pre vyčítanie záznamov z logov pomocou nástrojov tretích strán – napr. dohľadových systémov Nagios, Zabbix, atď.

Zobrazit více


Adaptec

Radiče od spoločnosti Adaptec – SAS a SATA RAID radiče pre SSD a pevné disky s možnosťou zakúpení batérií pre eliminovanie straty dát v prípade výpadku napájania. Radiče Adaptec podporujú až 24 interných portov.

Zobrazit více


Areca

Radiče od spoločnosti Areca – najčastejšie používané v riešeniach, kde je potrebné obslúžiť veľký počet diskov. Do Areca radičov môžeme vložiť až 8GB RAM cache, sú tým unikátne. Radiče Areca podporujú až 24 interných portov.

Zobrazit více