Serverové diskyV našom širokom portfóliu nájdete vysokokapacitné platňové disky, v dnešnej dobe značne používané SSD disky, prípadne moderné rýchle NVMe SSD.

Zameriavame sa na značky Intel, Samsung, HGST, WD a Micron. U týchto výrobcov pokrývame kompletné portfólio serverových radov.

Pokiaľ si nie ste istí, ktoré disky si z našej ponuky vybrať, kontaktujte našich obchodníkov.


SSD - 2.5“

SSD disky využívajúce rozhranie SATA, SAS alebo NVMe sú ideálne do aplikácií, kde je dôležitý pomer medzi rýchlosťou čítania/zápisu a cenovou dostupnosťou. Prináša tiež veľmi nízku poruchovosť a vyššiu spoľahlivosť. Tieto disky sú dostupné v 2.5“ formáte, sú teda kompatibilné s hot-swap slotmi určenými pre HDD.

Zobrazit více


SSD - NVMe

NVMe disky využívajú rozhranie zbernice PCI Express, čím umožňujú maximálne využitie potenciálu flash pamätí a prinášajú najvyššie dostupnú rýchlosť SSD diskov. NVMe disky sú až 2x rýchlejšie oproti SAS a až 6x rýchlejšie oproti SATA diskom. Sú dostupné ako vo formátoch pre PCI-e, tak i ako kompaktné M.2.

Zobrazit více


SSD - M.2

SSD disky s rozhraním M.2 sú kompatibilné so zbernicou SATA a PCI Express. Stávajú sa tak viac flexibilnou možnosťou. Nájsť ich môžeme i s technológiou NVMe.

Zobrazit více


SSD - NF1

Disky s technológiou NF1 sú optimalizované k splneniu požiadavkou náročných aplikácií vďaka vysokej kapacite a malej veľkosti. Serverové riešenia v prevedení 1U pri použití technológie NF1 disponujú kapacitou až 576 TB (až 6x viac oproti 2U s klasickými SSD).

Zobrazit více


SSD - EDSFF

Technológia EDSFF posúva doterajšiu NVMe na novú úroveň vďaka zvýšenej hustote dát a lepšiemu tepelnému spracovaniu. To umožňuje až 6x väčšiu priepustnosť a 7x menšiu odozvu oproti klasickým SSD diskom.

Zobrazit více


SSD - AIC

AIC (Add-in-Card) SSD disky fungujú ako prídavné karty, ktoré sa zapojujú do PCI Express zbernice.

Zobrazit více

Tradičné HDD disky sú ideálne pre aplikácie, kde najdôležitejšiu rolu hrajú maximálna cenová dostupnosť a vysoká kapacita. Serverové HDD sú výrazne spoľahlivejšie oproti HDD určené pre desktop PC. Rovnako môžu dosahovať vyšších rýchlostí čítania a zápisu.


HDD - 2,5"

HDD v kompaktnom 2.5“ formáte sú ideálne pre aplikácie, kde je prioritou docielenie maximálnej kapacity pamäte v čo najmenšom priestore.

Zobrazit více


HDD - 3,5"

Cenovo najdostupnejšie zo všetkých možností sú tradičné 3.5“ HDD, ktoré ponúkajú maximálnu pamäťovú kapacitu za minimálnej investície.

Zobrazit více